Кабмін передав іще 431 державне підприємство на приватизацію

Кабмін передав іще 431 державне підприємство на приватизацію

Кабінет міністрів на позачерговому засіданні 3 березня погодив передачу ще 431 держпідприємства в управління Фонду держмайна України з метою подальшої приватизації.

“Уряд та Мінекономіки послідовно реформує управління державним майном. Разом із підприємствами, переданими у грудні 2019 року, маємо вже майже тисячу держпідприємств, як після приватизації матимуть шанс розвиватися, модернізуватися та давати гідний заробіток працівникам. Це реальна справа, про яку раніше лише говорили, а ми її зробили”, - наголосив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов.

Як зазначив перший заступник міністра розвитку економіки Павло Кухта, загалом за півроку передано майже в 10 разів більше підприємств, ніж за попередні 10 років.

Так, у грудні 2019 року КМУ розпочав процес передачі на приватизацію 530 держпідприємств. Загалом вже 961 об’єкт передано в управління Фонду держмайна для подальшої приватизації.

Аукціони, згідно з Законом про приватизацію, проходять в електронній торговій системі Прозорро.Продажі.

Крім того, за ініціативою Фонду державного майна України Кабінетом міністрів погоджено на передачу на приватизацію 100% акцій державних підприємств Мінекономіки:

  • АТ “Державно-продовольча зернова корпорація України”,
  • ДАК “Хліб України”,
  • ДП “Артемсіль України”

Також погоджено на приватизацію 100% акцій завод “Більшовик” (АТ “Перший київський машинобудівний завод”), який знаходиться в управління ФДМУ.

З метою подальшої приватизації на цих держпідприємствах буде проведено реструктуризацію та підготовку до прозорих аукціонів з залученням приватного інвестора.