Реалізація арештованого майна відтепер відбуватиметься через систему електронних аукціонів «Прозорро

Реалізація арештованого майна відтепер відбуватиметься через систему електронних аукціонів «Прозорро

Реалізація арештованого майна відтепер відбуватиметься через систему електронних аукціонів «Прозорро.Продажі».

Відповідний наказ підписав міністр юстиції Денис Малюська.

«Наказом визначено державне підприємство «Прозорро.Продажі» як адміністратора електронної торгової системи. А державне підприємством «СЕТАМ» продовжить виконувати функції організатора електронних торгів», – зазначив заступник Міністра юстиції Олександр Банчук.

Реалізація арештованого майна буде відбуватись з залученням понад 40 майданчиків, які підключені до торгової системи Прозорро.Продажі. Для продажу арештованого майна будуть використовуватись електронні аукціони, що вже принесли до бюджетів різних рівнів понад 28 млрд грн.

“Це проект, який ми з Міністерством Юстиції та “СЕТАМ” розробляли та погоджували впродовж останніх чотирьох місяців. Він дозволить уніфікувати підходи до продажу арештованого майна з іншими видами аукціонів, які вже працюють для ФГВФО, малої приватизації, банкрутства. Покупці зможуть обрати будь-який з майданчиків, що підключені до системи, для участі в аукціоні”, - прокоментував підписання наказу директор ДП “Прозорро.Продажі” Олексій Соболев.

Як зазначається на сайті Мінекономіки, метою цих змін є підвищення прозорості процедури реалізації майна боржників, збільшення кількості учасників електронних торгів, зацікавлених в придбанні арештованого майна, що повинно привести до збільшення вартості такого майна і як наслідок збільшення надходжень до Державного бюджету.

Ринок арештованого майна в розмірі 3,2 млрд. грн. за наслідками 2019 і І півріччя 2020 року виходить на нові майданчики і має хороші шанси згодом стати ще більшим.

Удосконалення Порядку реалізації арештованого майна полягають також в: розмежуванні функції адміністрування системи електронних торгів та організації електронних торгів; покращенні порядку проведення електронних торгів та торгів за фіксованою ціною; спрощенні повернення гарантійних внесків учасникам електронних торгів; врегулюванні підстав, порядку та наслідків дискваліфікації учасника електронних торгів (торгів за фіксованою ціною).

«Електронна торгова система “Прозорро.Продажі” довела свою надійність та ефективність у забезпеченні прозорості та максимізації цін на багатьох ринках, які вже «підключені» до цієї системи, передусім у продажу активів малої приватизації. Ми переконані, що залучення “Прозорро.Продажі” у якості адміністратора електронних торгів із продажів арештованого майна дозволить підвищити прозорість і конкурентність продажів і на цьому ринку. Політика міністерства – об'єднати всі торги в єдину прозору систему, для збільшення конкуренції та покращення сервісу для користувачів», – зазначила з цього приводу заступниця Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Світлана Панаіотіді.

Зміни набирають чинності з дня розміщення на вебсайті Міністерства юстиції оголошення про початок реалізації арештованого майна в електронній торговій системі, адміністратором якої є державне підприємство «Прозорро.Продажі».

«Зміни стосуються лише примусової реалізації майна в частині адміністрування системи. СЕТАМ і надалі буде виконувати покладені Міністерством юстиції на держпідприємство функції по реалізації арештованого майна, супроводження виставлення на торги лотів, зберіганню арештованого майна. Ми також продовжуємо продаж майна в рамках добровільного продажу», – повідомив генеральний директор ДП «СЕТАМ» Олександр Мамро.