Сетам - площадка з продажу арештованого майна в Україні

Реєстр арештованого майна ➡️Ubase⚖️Комерційні тендери➤Аукціони Прозоро

ДП (Державне підприємство) Сетам – підприємство, створене у 2015 році за наказом Міністерства юстиції України з метою реформувати державну політику у сфері примусового виконання рішення судів та інших органів. У 2017 була впроваджена унікальна криптографічна технологія BLOCKCHAIN, завдяки якій використовувати дані в корисливих цілях практично неможливо. Продаж арештованого майна вперше став відкритим і доступним для учасників та громадськості.

Спочатку застосовувалася на торгах сетам англійська система підвищення ціни, але в 2018 була введена голландська методика – поетапне зниження вартості (редукціон). Список лотів СЕТАМ розширювався поступово і до 2021 досяг максимального масштабу: на аукціоні виконавчої служби можна купити практично все, починаючи з нерухомості і закінчуючи побутовими приладами. З 2017 державне підприємство СЕТАМ вийшло на міжнародний рівень, виставивши інвестиційну нерухомість в Грузії. Слідом були вже контракти з представниками чеського експортного банку. Плюсом буде і можливість укласти шлюб за добу на порталі – однак опція доступна поки що не для всіх регіонів країни. Молодята вже оцінили сервіс - 344 реєстрації шлюбу в 2020.

Специфіка ДП СЕТАМ (OPEN MARKET)

Електронні торги вже кілька років на піку популярності в Україні і про них не знає хіба що ледачий. Однак варто підкреслити основну особливість: це система торгів арештованим майном. Даний факт означає, що на сайті виставлені на продаж лоти – майно боржників – примусовим чином. По всіх них були проведені необхідні заходи, передбачені виконавчим провадженням. Рухоме та нерухоме майно було передано на аукціон сетам легальним чином, відповідно до Закону України «Про виконавче провадження». Стаття 55 цього закону регулює перелік майна боржників, що не підлягає арешту та подальшому продажу. Існуючі колись серед населення побоювання з приводу придбання арештованого майна безпідставні: всі документи проходять попередню перевірку на відповідність вимогам законодавства, в тому числі в державних реєстрах і базах даних, а земельні ділянки в Укргеокадастрі. Незалежно від категорії лота ця відповідність вимогам ринку перевіряється експертами, укладення угоди також оформлюється документально в електронному форматі і супроводжується юристами та іншими співробітниками, що виключає необхідність залучення сторонніх фахівців.

Що продається на торгах Сетам?

Найпопулярнішими категоріями лотів є:

  • Житлова нерухомість (квартири, будинки)
  • нежитлова нерухомість (Гаражі, паркінги, будови та ін.)
  • Комерційна нерухомість (офіси, бізнес-центри, зали, магазини, готелі, ресторани, аптеки, сервіси і т. д)
  • промислова нерухомість
  • Електроніка, побутові прилади
  • транспорт і спецтехніка (Легковий, Вантажний, Причепи, Сільгосптехніка та ін.)
  • металобрухт, вугілля
  • одяг, різні предмети побуту.

Аукціони Сетам проходять в онлайн-режимі в будні дні з 9 до 18 години за українським часом. Взяти участь може будь-хто незалежно від його місця знаходження, та громадянської приналежності. Об'єкти розташовані по всій території України, так що карта додається. Відмінною рисою торгів Сетам виступає можливість зробити ставку, не кратну етапу аукціону. Така ставка є по суті закритою-вона може бути відкритою тільки в разі, якщо в іншого учасника аукціону ставка буде більше. Переможець, який дав найвищу ставку, отримує Акт про реалізацію арештованого майна, після чого можна реєструвати право власності.

Аукціон Сетам з нерухомості, транспорту, землі дозволяє придбати нерухомість або автотранспорт за прийнятною ціною навіть в столичному регіоні або курортній зоні. Тут можна знайти іпотечні квартири, майно банків в елітних районах Києва - а фахівці Юбейс порадять кращий формат вкладень.

СЕТАМ-ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО, тому угоди гарантовано законні і чесні. Контроль за проведенням торгів здійснюють наглядові органи, ЗМІ та громадськість. Сама система створювалася як противага діючим багато років тіньовим схемам і відкатам, що не дозволяли державі отримувати належний дохід з реалізації майна, а боржникам – закривати борги по виконавчому провадженню. Для сторонніх покупців та інвесторів це вигідне придбання: якщо лот не був реалізований на першому і другому етапі торгів, його уцінюють до 30% (нерухомість) і 50% (рухоме майно). Таким чином, досягається ціна помітно нижче ринкової, а якість при цьому не страждає. На відміну від відомих сайтів з продажу нерухомості, ви заздалегідь знаєте про всі дії і нюанси виставленого на продаж майна і вам не потрібна допомога ріелторів, чиї послуги досить недешеві. Для участі потрібна лише реєстрація та оплата гарантійного внеску. Зверніть увагу, що датою оплати вважається момент зарахування коштів на рахунок ДП Сетам, а не день фактичного здійснення оплати учасником аукціону.

Учасники не несуть додаткових витрат-комісія системи входить у вартість лота. Якщо Переможець не сплатив вартість лота, його права переходять до наступного учасника. Оскільки купівля арештованого майна вимагає особливої уваги, зверніться до наших фахівців, щоб вивчити можливі ризики, пов'язані зі зняттям арешту або судовими тяжбами попередніх власників. У нас великий практичний досвід роботи з аукціонами, що дозволяє гарантувати успіх вашої угоди.