Придбання майна на електронних торгах

Український аукціон, як можливий спосіб придбання потрібного зі знижкою

Коли нерухомість, права вимоги, цінні папери, транспорт, підприємства та інші товари необхідно реалізувати в умовах конкуренції, використовується така процедура продажу, як аукціон. В Україні продаж товарів і майна на аукціоні є відносно новим явищем. Зараз на торгових майданчиках Prozorro і Setam реалізується в основному майно боржників та права вимоги до них, але іноді відбувається і добровільний продаж товарів.

Найбільш використовуваними видами аукціонів в Україні є англійський та голландський аукціони. Англійський (класичний) аукціон - вид аукціону при якому встановлюється гранична нижча ціна предмета аукціону, яка буде поступово зростати по ходу аукціону в залежності від пропозицій учасників аукціону. Голландський аукціон - вид аукціону при якому встановлюється найвища ціна предмета аукціону, яка в процесі аукціону буде поступово знижуватися, поки один з учасників не зупинить аукціон, показавши свій намір купити предмет аукціону за ціну, на якій він його зупинив, після цього аукціон проходить за правилами для англійського аукціону.

На нашу думку, аукціон є відмінним механізмом купівлі цікавого майна, часто за заниженою ціною. Так, на електронному торговельному майданчику Товарної біржі Ю-бейс дуже часто розміщуються лоти з продажу земельних ділянок по всій Україні, великі об'єкти комерційної нерухомості, розташовані в обласних центрах, а також багато інших цікавих лотів. Слід звернути увагу на аукціони, що торгуються за голландською системою, оскільки на них можна придбати товар за 1% від стартової вартості.

Слід звернути увагу, що органами державної влади було прийнято рішення передати в приватну власність безліч державних підприємств, процес приватизації, зрозуміло, буде проходити через електронні торги.

Процедура електронних торгів здається складною лише на перший погляд, насправді для цього потрібно зробити всього лише кілька дій:

• вибрати лот, який вас цікавить.

• на електронному майданчику Prozorro вибрати електронну біржу, через яку ви збираєтеся брати участь в торгах.

• зареєструватися на біржі (пройти аутентифікацію).

• подати заявку на цікавлячий Вас лот, заплатити гарантійний внесок (найчастіше в розмірі 10% від стартової ціни лота).

• взяти участь в аукціоні.

• у разі перемоги, підписати з біржею протоколи і оплатити вартість лоту.

• оформити право власності на предмет аукціону.

Незважаючи на те, що в участі в аукціоні немає нічого складного, без належного досвіду і знань, можуть бути зроблені помилки, ціною яких може бути не тільки програш в аукціоні, але і втрата гарантійного внеску. Товарна біржа Ю-Бейс має багатий досвід супроводу учасників на електронних аукціонах. Так само, за допомогою нашої біржі будь-який бажаючий зможе взяти участь в аукціоні та придбати об'єкт який його цікавить.

Джерело: електронний майданчик Ю-бейс